donica

Donice ogrodowe i tarasowe – uniwersalny pomysł na urządzenie przestrzeni do wypoczynku

Jak szybko urządzić ogród i osiągnąć atrakcyjne efekty, bez angażowania w proces specjalistów? Nasze dzisiejsze wskazówki sprawią, że przydomowa przestrzeń wreszcie będzie zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jak szybko urządzić ogród i osiągnąć atrakcyjne efekty, bez angażowania w proces specjalistów? Nasze dzisiejsze wskazówki sprawią, że przydomowa przestrzeń wreszcie będzie zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czego oczekujesz od swojego ogrodu?

Zanim zaczniemy robić listę zakupów, zastanówmy się, jaką rolę ma spełniać nasz ogród. Czy ma być miejscem, w którym chcemy przebywać, relaksować się, urządzać spotkania ze znajomymi, czy zależy nam jedynie na funkcji estetycznej? Większość osób stara się łączyć te dwie kwestie, ale wyzwaniem zawsze jest znalezienie wyposażenia, które wygląda pięknie i jednocześnie jest rzeczywiście funkcjonalne. Szczególnie w niewielkich ogrodach bardzo łatwo wytworzyć wrażenie nadmiaru i niepotrzebnie zagracić przestrzeń. Jednym ze sprawdzonych sposobów, które wykorzystać mogą fani każdego stylu aranżacyjnego, jest zaopatrzenie się w eleganckie białe doniczki ceramiczne.

Donice tarasowe i ogrodowe – czym powinny charakteryzować się takie produkty?

W hurtowniach doniczek i w sklepach internetowych spotkamy się z wieloma różnorodnymi wariantami i żeby ułatwić sobie wybór, warto wziąć pod uwagę kilka zasad:

  • spójność z pozostałymi elementami wyposażenia ogrodu
    Większości z nas zależy na tym, żeby ogród był urządzony w przemyślany i harmonijny sposób. To wcale nie oznacza, że wprowadzając nowy element, musimy za każdym razem starać się szukać kolorów i faktur, nawiązujących do dotychczasowej aranżacji. To tylko jeden ze sposobów na stworzenie atrakcyjnego ogrodu. Inny polega na tym, żeby wybierać rozwiązania zróżnicowane, ale charakteryzujące się jednocześnie elegancją i uniwersalnością. Dużo lepszy efekt osiągniemy, łącząc ze sobą produkty klasycznie piękne i wykonane w precyzyjny sposób. Takie donice na tarasy i ogrodowe oferuje m.in. Dolagra – hurtownia doniczek
  • wytrzymałość na różnorodne czynniki atmosferyczne
    Jeśli poszukujemy rozwiązań na taras i do ogrodu, wybierajmy tylko te doniczki, które przeznaczone są do użytku pod gołym niebem. W takich produktach stosuje się odpowiednie zabezpieczenia i materiały, którym nie są straszne upały, mrozy i wilgoć. To ważne, zwłaszcza jeśli kupujemy wielkie donice do potężnych roślin, a ewentualna wymiana produktu na nowy będzie dość skomplikowanym procesem.

Atrakcyjne donice to zdecydowanie jeden z najbardziej uniwersalnych sposobów na ozdobienie ogrodu, bo bez trudu znajdziemy produkty, idealnie trafiające w nasz gust. Żeby dodatkowo “podbić” osiągnięty z ich pomocą efekt, możemy zastosować kilka innych rozwiązań, sprawdzających się właściwie w każdej przestrzeni, takich jak ozdobne figurki czy klimatyczne lampiony. Pomysłów możemy szukać w branżowych magazynach lub w internecie. Nie zapominajmy jednak o tym, że to my będziemy wypoczywać w tej przestrzeni. Zamiast kierować się modą, postarajmy się wsłuchać w potrzeby swoje i innych domowników. Przepiękne zdjęcia i cieszące się popularnością rozwiązania potraktujmy więc jako inspirację, a nie jako wyznacznik tego, co koniecznie musi znaleźć się w naszym wymarzonym ogrodzie.

About the author