rośliny doniczkowe

Rośliny doniczkowe – czyli jak upiększyć dom

Aranżacja mieszkania to nie lada wyzwanie. Gdy zostają zakończone już wszystkie większe prace, czas pomyśleć o detalach, które dopełniają styl wnętrza. Idealnie w tej roli sprawdzają się kwiaty. Ich przepiękne barwy i nietuzinkowe kształty przyciągają uwagę i wywołują podziw. Mieszkanie bez kwiatów zdaje się puste, warto więc postawić na parapecie przynajmniej kilka doniczek.

Upiększenie wnętrza – kwiaty

Wnętrza, w których znajdują się kwiaty, zyskują niepowtarzalny klimat. Nawet niewielkie rośliny doniczkowe sprawiają, że pokoje stają się przytulne i klimatyczne. Dzięki ich obecności salon stanowi idealne miejsce wypoczynku i zażywania relaksu po ciężkim dniu pracy. Należy pamiętać, aby wybierając rośliny pod uwagę brać nie tylko względy estetyczne, ale również ich wymagania. Inne rodzaje będą dobrze się rozwijały w pomieszczeniach dobrze nasłonecznionych, a inne w zaciemnionych. Jednak do każdego typu oświetlenia i poziomu wilgotności można dobrać odpowiednie gatunki.

Jakie rośliny wybierać?

Wybór musi być zgodny z naszym poczuciem smaku oraz warunkami, jakie jesteśmy w stanie roślinom w naszym mieszkaniu zapewnić. Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie mają doświadczenia z kwiatami doniczkowymi, będzie wybranie gatunków, które są łatwe w uprawie. Rośliny takie jak aloesy, grubosze czy patyczaki są odporne na suszę oraz niedostatki słońca. Mogą być elementem aranżacji każdego pomieszczenia. Ich pielęgnacja jest bardzo łatwa, nie potrzebne są żadne specjalne preparaty. Co więcej, potrafią się przystosować do niekorzystnych warunków. Choć rośliny doniczkowe od dawna cieszą się dużą popularnością, ich znaczenie w uzupełnianiu aranżacji wnętrz wciąż rośnie. Coraz więcej osób docenia ich walory i korzystny wpływ na powietrze w mieszkaniu. Co ciekawe, istnieją gatunki, które oczyszczają powietrze z groźnych zanieczyszczeń. Takie rośliny potrafią odfiltrować toksyny takie jak: benzen, amoniak, toluen czy formaldehyd, który wykazuje szkodliwe działanie na układ oddechowy, skórę oraz wątrobę.

Aranżacje z roślin doniczkowych

Do takich aranżacji można użyć na przykład mebli. Popularne w ostatnim czasie są kwietniki wykonywane ze starych komód lub regałów. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie do wystawy doniczek drabiny. Można ją pomalować na dowolny kolor i na każdym stopniu umieścić jakieś kwiaty. Innym pomysłem jest las w słoiku, który zyskał już grono wiernych wielbicieli. Do aranżacji można wykorzystać również parapety, drewniane elementy mieszkania czy na przykład wieszaki. Wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Potrzebujesz roślin doniczkowych? Teraz już wiesz, że znajdziesz je tutaj: https://allegro.pl/kategoria/rosliny-rosliny-doniczkowe-16022

About the author