kwiaty domowe

Kwiaty domowe- sposób na upiększenie domu i poprawę jakości powietrza

Rośliny hodowane w zaciszu domowym to nie tylko ozdoba, ale także naturalny sposób na oczyszczenie powietrza. Kwiaty domowe nadają również naszemu wnętrzu delikatnej przytulności.

Warto w mieszkaniu postawić przynajmniej po jednej roślinie doniczkowej w każdym pomieszczeniu. Pozwala to nie tylko ozdobić mieszkanie, ale także oczyszczać powietrze w mieszkaniu poprzez zakup odpowiedniej rośliny – na przykład paprotki

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • Jak dbać o kwiaty domowe
  • Jak wybrać doniczki do konkretnej rośliny

Kwiaty domowe, w zależności od rodzaju rośliny, mają różne potrzeby. Część kwiatów potrzebuje więcej światła lub wody, albo doniczki w określonym rozmiarze.

Jak dbać o rośliny w naszym mieszkaniu?

Kwiaty domowe potrzebują regularnej pielęgnacji, aby dobrze rosnąc i cieszyć nasze oczy. Najważniejsze dla każdej rośliny jest odpowiednie nawodnienie, ustawienie w miejscu, w którym roślina będzie mieć odpowiednią ilość światła.  Są rośliny, takie jak skrzydłokwiaty, które nie potrzebują codziennego podlewania i nie za dobrze czują się, postawione w miejscu o dużym nasłonecznieniu. Ważna jest także ziemia w jakiej zostanie posadzony kwiatek. Każda roślina potrzebuje innego rodzaju podłoża. Przykładowo- roślinny takie jak tuje wymagają tak zwanej kwaśnej ziemi, która sprzyja prawidłowemu wzrostowi rośliny.

Z kolei rośliny wyrastające z cebulek, takie jak tulipany czy inne kwiaty domowe, potrzebują dużo troski i cierpliwości. Z jednej strony potrzebują nawożenia, a z drugiej są bardzo delikatne. Kwiaty hodowane w doniczkach potrzebują regularnie azotu, magnezu oraz żelaza, a te substancje możemy im dostarczyć poprzez regularne stosowanie odpowiednich nawozów. Co ważne kwiaty doniczkowe nie lubią miejsc nasłonecznionych, dlatego warto je ustawiać w miejscach z dostępem światła, ale na przykład nie bezpośrednio na nasłonecznionym parapecie okiennym. Hodując kwiaty w doniczkach, warto zaopatrzyć się w spryskiwacz, Regularne stosowanie spryskiwacza pozwala nie tylko na delikatne dostarczanie wody, ale także na oczyszczenie liści z kurzu, który nie wpływa dobrze na kondycję liści.

Jak dbać o dobry rozwój domowych roślin doniczkowych?

Doniczki są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju roślin znajdujących się w naszym mieszkaniu. Doniczka stanowi osłonkę dla korzeni roślinny. Jeśli hodujemy tulipany, storczyki czy paprotkę w zbyt małej doniczce, to roślina nie ma możliwości do prawidłowego rozwoju rośliny i dobrego wzrostu.

Chcą hodować kwiaty w doniczce, nie zaszkodzi czytać regularnie pisma ogrodnicze, w których znajdziemy wiele cennych porad i praktycznych wskazówek.

About the author