panele ogrodzeniowe

Postaw na płot z metalowych paneli

Niewielki koszt materiału i montażu, duża wytrzymałość, schludny wygląd i świetne walory użytkowe. Ogrodzenie panelowe to typ płotów, które mają więcej zalet.

Nic dziwnego, że są chętnie stawiane przez inwestorów różnego typu. Pojawiają się na posesjach prywatnych, w parkach i na skwerach, otaczają budynki użyteczności publicznej, spotykamy je także wokół siedzib różnego rodzaju firm. Co to za konstrukcje?

Wytrzymałe ogrodzenia panelowe

Płoty wykonane z paneli to ogrodzenia z metalu. Składają się z połączonych ze sobą prętów tworzących stabilne, lekkie i wytrzymałe przęsło. Mają ażurowy wzór, który pasuje do wszelkiego typu zabudowy. Wśród nich są konstrukcje 2D, z podwójnymi poprzecznymi wzmocnieniami oraz przęsła 3D wyposażone w trójwymiarowe przetłoczenia stabilizujące panel. Zamawiając ogrodzenia panelowe, otrzymujemy nie tylko przęsła. Elementami zestawu są także słupki ogrodzeniowe, do których instaluje się panele. Do tego dochodzą wsporniki zapobiegające wywróceniu się konstrukcji oraz akcesoria montażowe i wykończeniowe – obejmy, śruby i zaślepki. Cała konstrukcja świetnie znosi upływ czasu. Ma zabezpieczenia antykorozyjne i nie niszczy się pod wpływem mrozu i silnych promieni słonecznych. Panele ogrodzeniowe są ponadto odporne na uderzenia i świetnie zabezpieczają posesję przed dostępem osób nieuprawnionych.

Łatwy montaż, duży wybór

To co decyduje o popularności paneli ogrodzeniowych to łatwy montaż. Wszystkie elementy doskonale do siebie pasują. Wystarczy tylko dobrze umieścić słupki w podłożu i zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie. Przykręcenie do nich paneli trwa krótką chwilę – może to wykonać nawet amator. Ogrodzenia panelowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach i odmianach kolorystycznych. Możemy też znaleźć przęsła o nietypowym kształcie fali. Bez problemu dobierzemy do nich różnego typu bramy wjazdowe oraz furtki wejściowe. W ofercie są też praktyczne prefabrykowane podmurówki, które warto stosować, gdy osadzamy słupki bezpośrednio w ziemi.

About the author