wykończenie pod klucz

Co oznacza wykończenie mieszkania pod klucz

Czym jest dom bądź mieszkanie, które tworzone jest przez projektanta lub dewelopera “pod klucz” i czy warto wybierać właśnie ten rodzaj stanu deweloperskiego? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule. Miłej lektury!

“Pod klucz”, czyli definicja terminu

Każda nieruchomość, która została wykończona “pod klucz”, charakteryzuje się najwyższym standardem proponowanym przez dewelopera albo projektanta i obejmuje bardzo szeroki zakres prac. Wykonanie tychże prac pozwala na to, aby klient mógł od razu zamieszkać w nowo wybudowanym mieszkaniu albo domu. Nieruchomość jest więc wtedy wybudowana i zaprojektowana w najdrobniejszych szczegółach, a jej wnętrze odpowiednio zaaranżowane. Dobór materiałów, a także ich jakość konsultowana jest oczywiście z architektem, a konsultacje przyjmują formę umowy pisemnej.

Zakres prac

Gdy mówimy o nieruchomości tworzonej “pod klucz”, mamy na myśli określone rodzaje prac, które deweloper musi wykonać, zanim odda w ręce klienta zakontraktowaną nieruchomość. Do pracy tych należą:

  • układanie podłogi;
  • malowanie wszystkich ścian oraz sufitów;
  • montowanie drzwi wewnętrznych;
  • montowanie aneksu kuchennego;
  • wykończenie łazienki (montaż wszystkich urządzeń: krany, umywalki, prysznic, wanna);
  • montowanie szaf typu wnękowego.

Gdy deweloper zakończy każdy z wyżej wymienionych etapów prac, klient ma możliwość wprowadzenia się do mieszkania lub domu od razu. Jest w pełni funkcjonalne i nie wymaga dodatkowych prac. Zadaniem klienta będzie jedynie umeblowanie wnętrz nowo wybudowanej nieruchomości.

Zalety nieruchomości tworzonych “pod klucz”

Do niewątpliwych zalet takiego rozwiązania należy oszczędność czasu, nie trzeba bowiem wykańczać mieszkania na własną rękę. Można się również spodziewać, że mieszkanie zostanie oddane w wyznaczonym terminie, co pozwala na określenie terminu wprowadzenia się do nowej nieruchomości. To rozwiązanie jest polecane szczególnie tym osobom, które nie chcą samodzielnie angażować się w prace związane z wykańczaniem mieszkania, a które chcą, by ich mieszkanie lub dom zostało wybudowane szybko i sprawnie.

Projektowanie: na własną rękę czy z pomocą architekta?

Jeśli ktoś zna się perfekcyjnie na architekturze, może samodzielnie stworzyć projekt danej nieruchomości. W innym przypadku warto zdać się na profesjonalistę, który wykona zadanie w rzetelny, sumienny i efektywny sposób. Dla osób szukających dobrego projektanta wnętrz w Trójmieście rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z usług projektowych dostępnych pod adresem https://duszynska.com.pl/.

About the author

Dodaj komentarz