nawozy w Internecie

Sprawdzamy, gdzie kupić nawozy w Internecie!

Surfinie i trawy ozdobne należą do grupy roślin, które warto pielęgnować, ponieważ mogą być narażone na uschnięcie, zwłaszcza w okresie dużych upałów, susz. Dlatego też w jednym, jak i drugim przypadku należy stosować odpowiednie nawozy.

Jak dbać o surfinię?

Jeśli chodzi o ten kwiat to należy powiedzieć, że w przeciwieństwie do wielu innych, rozkwita on w bardzo szybkim tempie, a jego pąki kwiatowe wiążą się ze sobą, dlatego też potrzebują regularnego nawożenia. Stosowanie odpowiedniego nawozu, nawet co 2 dzień jest w tym przypadku wskazane. Nie mając jednak dostępu do specjalnego nawozu do surfiniimożna równocześnie użyć zamiennika w postaci nawozu do kwiatów balkonowych.

Dlaczego nawóz do surfinii jest tutaj aż tak istotny? Kwiat ten jest bardzo słaby i należy go w odpowiedni sposób wzmocnić. Pędy są bardzo delikatne, a kwiat jest narażony na dosyć szybkie usychanie. Poza samym nawożeniem ważna jest pielęgnacja i regularne usuwanie uschniętych pąków po to, aby nie przeniosło się to na zdrowe kwiaty.

Jak dbać o trawę ozdobną?

W przypadku trawy ozdobnej sprawa jest tak naprawdę o wiele prostsza, ponieważ ta nie wymaga aż tak specjalistycznej opieki i w zasadzie jest narażona na usychanie tylko w okresie letnim, kiedy to panują duże upały i susze. Wtedy właśnie należy stosować regularne podlewanie w celu utrzymania poziomu jakości trawy. W innych przypadkach nie ma to tak naprawdę większego sensu.

Warto powiedzieć, że trawa, także ta ozdobna to roślina dosyć specyficzna, ponieważ nie jest atakowana przez żadne szkodniki, czy też owady, dlatego też stosowanie różnych substancji nie jest w tym przypadku konieczne. Oczywiście można rozłożyć kompost, rozsypać nawóz do traw ozdobnych, który przeznaczony jest tylko i wyłącznie do tego rodzaju roślin. Dobre warunki dla trawy również są istotnym czynnikiem, by ona dobrze i równomiernie rosła.

Porównując jedną roślinę do drugiej widać wyraźnie, co jest prostsze w utrzymaniu i pielęgnacji, aczkolwiek wydaje nam się, że jest więcej zwolenników surfinii. Zarówno do jednej, jak i do drugiej rośliny można znaleźć skuteczne i dosyć tanie nawozy, które mogą nadać odpowiedni kształt, wielkość wspomnianym roślinom.

Nawozy, które można kupić w Internecie, ale także w różnych sklepach ogrodniczych nie są przesadnie drogie, zaś ich stosowanie nie jest zbyt skomplikowane, wystarczy trzymać się instrukcji, która dołączona jest do opakowania. W przypadku problemów z uprawą wyżej wymienionych roślin można poprosić specjalistę o pomoc w doborze odpowiedniej mieszanki.

About the author