Narzędzia do ogrodu

Ręczne narzędzia w ogrodzie? Na nowo poznaj sierp!

Prowadzenie ogrodu bez wątpienia może stać się pasją. Zwłaszcza jeśli chcesz robić to inaczej, niż wszyscy – na przykład ograniczając w pielęgnacji udział narzędzi elektrycznych do koniecznego minimum. Poznaj ręczne narzędzia do ogrodu i przekonaj się, że sierp ciągle jest w użyciu!

Zalety tradycyjnych narzędzi do pielęgnacji roślin

Chociaż moda na elektryczne narzędzia wspierające pielęgnację ogrodu nadal trwa, zdecydowana większość ogrodników, amatorów i profesjonalistów, coraz częściej decyduje się na narzędzia ręczne.  Bez wątpienia mają swoje zalety!

Jeśli pielęgnacja ogrodu jest przede wszystkim Twoją pasją i nie widzisz konieczności skracania czasu pracy na świeżym powietrzu, warto zastąpić narzędzia elektryczne, ręcznymi. Sprawdzą się w naprawdę wielu sytuacjach! Praca z ich wykorzystaniem będzie zdecydowanie bardziej precyzyjna, co więcej – dzięki nim dotrzesz w najbardziej tajemnicze zakątki ogrodu i zadbasz o najdelikatniejsze rośliny. Nowoczesne akcesoria ogrodnicze o tradycyjnym designie to prawdziwy must have każdego ogrodnika! Sprawdź, czego wśród nich nie może zabraknąć.

Podstawowe i niezastąpione – które ręczne narzędzia musisz mieć?

Chociaż w Twoim ogrodzie niektóre elektryczne narzędzia są konieczne, istnieje zupełnie obiektywna lista sześciu podstawowych i niezastąpionych narzędzi ręcznych, które koniecznie musisz mieć! Co ciekawe – wśród nich znalazł się… sierp! Jeśli prace w ogrodzie są Twoją pasją, wybierz narzędzia, które wyróżnia niebanalny design i doskonała jakość!

1. Łopata

Łopata bez wątpienia jest w ogrodzie niezastąpiona. Co ciekawe, dla jeszcze większej efektywności prac, warto mieć ich kilka. Szpadel, szpadelek długi trójkątny, szufla i łopata sercowa – każda z tych propozycji znajdzie zastosowanie i ułatwi Ci realizację założonych celów.

2. Grabie

Grabienie liści i skoszonej trawy, równanie grządek i prace porządkowe – w każdym z tych przypadków niezastąpione okażą się grabie. A grabi, podobnie jak łopat warto mieć kilka – grabie ogrodnicze i do liści, w dużych lub mniejszych rozmiarach.

3. Sierp

Wbrew pozorom sierp nadal przydaje się w ogrodzie! Ręczne, stalowe narzędzie nie tylko wyróżnia się niebanalnym designem, ale przede wszystkim – wysoką funkcjonalnością. Z jego pomocą zetniesz trawę i chwasty także tam, gdzie nie dociera tradycyjna kosiarka!

sierp

4. Motyka

Motyka w ogrodzie jest niezbędna. Zależnie od rodzaju prowadzonych prac, możesz sięgnąć po motykę stalową, ogrodniczą, haczkę albo model holenderski. Odpowiednio dobrana, pozwoli Ci bez trudu spulchnić ziemię, wydobyć cebulę i kłącza albo przekopać fragment ogrodu. Co ciekawe – motyka może przydać się o każdej porze roku!

About the author