styl skandynawski

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to nurt bardzo często wybierany w trakcie aranżacji mieszkania i ogrodu. Jest oparty o kontrast jasnych ścian i mebli z ciemniejszymi dodatkami. Rozjaśnia wnętrze oraz nadaje mu eleganckiego, a zarazem przytulnego wyglądu. Świetnie sprawdza się w mniejszych, jak i większych wnętrzach. Jak zatem urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Podstawa aranżacji – jasna kolorystyka wnętrza

Jasne barwy w mieszkaniu mają niezwykle istotne znaczenie przy tworzeniu aranżacji w stylu skandynawskim. Powinny znaleźć swoje zastosowanie zarówno na ścianach, jak i podłogach, meblach oraz innych, głównych elementach wyposażenia. Oprócz uniwersalnej bieli, w pomieszczeniach możemy zastosować delikatny błękit, brudny róż lub szarość. Takie odcienie sprawią, że wnętrze wyda się jaśniejsze i bardziej przestronne, a zarazem będzie dla domowników przytulne.

Ocieplenie przestrzeni – akcenty z naturalnego drewna

W stylu skandynawskim dużą rolę odgrywają elementy z naturalnego drewna. Chcemy wprowadzić taki materiał do wnętrza? Możemy zdecydować się na podłogę z desek lub blaty z klejonego drewna. W połączeniu z jasnym odcieniem ścian i ciemnymi dodatkami, nasz salon lub sypialnia będą przytulną i komfortową przestrzenią do codziennego wypoczynku.

Ożywienie wnętrza – dodatki w stylu skandynawskim

W każdym skandynawskim wnętrzu niezwykle istotną rolę odgrywają dodatki. Mają one na celu ożywienie przestrzeni i stworzenie kontrastu dla wiodącej, stonowanej kolorystki. W mieszkaniu w stylu scandi powinny znaleźć się druciane dekoracje – koszyki, lampy czy wiszące półki – dostępne np. na https://www.missdeco.pl/kategoria/dom-i-ogrod. Ozdobne poduszki z motywem zwierzęcym lub o mocniejszej barwie, dodadzą charakteru sofie w stonowanym odcieniu. Warto sięgnąć również po ciekawe świeczniki, donice i kubki, które staną się funkcjonalnym i dekoracyjnym akcentem w każdym domu.

Styl skandynawski od lat cieszy się olbrzymią popularnością we wnętrzach. Oparty o jasną, stonowaną kolorystykę i naturalne materiały, pozwala na stworzenie przytulnej i komfortowej przestrzeni. Należy także pamiętać o zastosowaniu w nim odpowiednich dodatków. Druciane lampy, poduszki w stylu boho czy niebanalne wieszaki dodadzą całej kompozycji ciekawego charakteru, uprzyjemniając nam codzienne korzystanie z domowych pomieszczeń.

About the author