meble sklejka

Sklejka w Twoim domu

Poszukujesz czegoś wyjątkowego? Czegoś co odmieni Twoje wnętrze? Coraz częściej zastanawiamy się jak zmienić wystrój, by wywołać zazdrość w oczach naszych gości. Czego? Pomysłowości? Kreatywności? Zrobienia czegoś wspaniałego z niczego. 

Na rynku pojawia się  fachowców potrafiących zaledwie w kilka chwil stworzyć produkt wysokiej klasy z kawałka tektury czy też sklejki. Sklejka to królowa ostatnich lat, wybierana coraz częściej przez wielu producentów. 

Czym jest sklejka?

Inaczej materiał ten nazywany jest po prostu dykta, obok płyty MDF jest to jeden z najpopularniejszych materiałów obecnie dostępnych na rynku do produkcji mebli. Czym się charakteryzuje? Niejedna osoba zada zapewne sobie to pytanie. Wytrzymałość, elastyczność a co ważne cena, produkt ten jest dużo tańszy niż drewno. Wybór ten pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy przy zakupie mebli do kuchni czy też sypialni.  

Zgłębiając temat dykta to nic innego jak materiał drewnopochodny, złożony z wielu warstw forniru, którego klejenie jest przeprowadzane pod naciskiem prasy. Fornir jest cieniutkim płatem drewna, najczęściej miękkiego jak sosna ewentualnie twardszego jak brzoza. Sklejka 15 mm (dostępna na https://artekon.pl/materialy-plytowe/sklejka/sklejka-15mm) wykonana jest najczęściej z jedenastu warstw, taka budowa sprawia, że jest ona sztywna i co ważne odporna na uszkodzenia mechaniczne. 

Duża elastyczność sklejki pozwala stworzyć oryginalne, niepowtarzalne meble charakteryzujące się bardzo zróżnicowanymi kształtami. Nieważne jaki styl wnętrza, dykta pasuje do każdego mieszkania. Warto wspomnieć, coraz częściej na rynku spotykane są także meble do łazienki, jednak decydując się na ten zakup warto zwrócić uwagę, by sklejka była wodoodporna. 

Sklejka w aranżacji

Oferta na rynku jest bardzo bogata, można odnaleźć meble do pokoju dziecięcego, kuchni, sypialni, salonu a nawet jak wcześniej wspomniano do łazienki. Wiele osób próbuje własnych sił przy tworzeniu swoich mebli, z łatwością można zrobić stolik, biurko czy inną szafkę przydatną w domu wykorzystując gotowe płyty sklejkowe. Trochę dobrych chęci i jest to czego potrzebujemy.

Ciekawym rozwiązaniem jest także renowacja starych mebli, można nadać im nowoczesny design wykorzystując właśnie dyktę. Jednak meble to nie wszystko, sklejka dobrze prezentuje się także jako element konstrukcji sufitu podwieszanego, ścianek działowych a także okładzin ścian. 

Sklejka to produkt wysokiej klasy, gwarantowana jakość pozwala cieszyć się z dobrze zainwestowanych pieniędzy, a meble w domu będą nam długo i bezawaryjnie służyć.

About the author

Dodaj komentarz