magazyn

Jeśli nie budowa ani zakup magazynu to może wynajem?

Firma potrzebująca magazynu ma kilka opcji do wyboru. Jedną z nich jest wybudowanie go zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Wiąże się to oczywiście z dużymi nakładami finansowymi i czasowymi. Podobnie będzie z zakupem nieruchomości na własność, czyli zamrożeniem kapitału firmy na długi czas. Przedsiębiorcy mają jeszcze do dyspozycji dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie, a mianowicie magazyny do wynajęcia. Dostępne są praktycznie od ręki, w różnych lokalizacjach, o dowolnym metrażu i wielorakim standardzie.

Magazyny do wynajęcia dla przedsiębiorców – wybierz dla siebie ten odpowiedni


Wybierając magazyn, zawsze trzeba mieć na uwadze kwestię logistyki. Ma to wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa w niedalekiej przyszłości. Jeśli to możliwe, to warto wybrać powierzchnię magazynową znajdującą się jak najbliżej siedziby firmy, co zapewni szybki i łatwy dostęp do towarów. Im dalej, tym wzrastają koszty i wydłuża się czas dojazdu. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, dobrym wyborem będzie też magazyn mieszczący się przy autostradzie czy drodze szybkiego ruchu. Nie zawsze budynek w centrum miasta stanowi najlepsze rozwiązanie ze względu na korki. Jeśli dojazd będzie bezproblemowy, dużo korzystniejszą opcją okazuje się być powierzchnia magazynowa na obrzeżach miasta.


W zależności od tego, jakie towary mają być przechowywane, potrzebować będziemy innego rodzaju magazynu. Przykładowo w przypadku produktów farmaceutycznych czy spożywczych nie obejdzie się bez chłodni czy nawet komory mroźniczej. Trzeba określić wielkość i wysokość powierzchni magazynowej. Niektórzy wynajmujący pozwalają na dopasowanie magazynu do indywidualnych potrzeb najemcy, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Czasami warto jednak je ponieść, aby usprawnić i przyspieszyć wykonywane czynności podczas rozładunku i wyładunku towarów. Obowiązkowo w wynajmowanym magazynie musi być dostęp do niezbędnych mediów, czyli do prądu, wody, kanalizacji, sieci internetowej, wentylacji, linii telefonicznej. Przy wyborze powierzchni magazynowej powinno się mieć też na uwadze kwestie bezpieczeństwa w postaci monitoringu, ochrony, solidnego ogrodzenia.

Artykuł powstał we współpracy z MAGAZYNY.online – Magazyny do wynajęcia

About the author