gruz

Jak utrzymać porządek na placu budowy?

Wielu ludzi, rozpoczynających budowę lub remont domu, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużym problemem może okazać się utrzymanie porządku na placu budowy. Dlaczego w ogóle porządek na budowie jest istotny? Utrzymanie ładu na placu budowy może być kwestią życia lub śmierci. Nie, to nie przesada. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego!

Nieporządek na budowie – zagrożenie dla zdrowia i życia

Utrzymanie wszystkich elementów na placu budowy w należytym porządku jest jednym z podstawowych wymogów BHP. Na budowie nietrudno o wypadek a niezabezpieczone, byle gdzie i byle jak umieszczone elementy budowlane znacząco zwiększają jego ryzyko.

Nieporządek na budowie i przy remoncie mocno utrudnia też postęp prac. Każdemu gorzej się pracuje, gdy w tajemniczy sposób piętrzy się góra śmieci, znikają materiały, a przydatne sprzęty i narzędzia nigdy nie znajdują się tam, gdzie powinny. 

Dlatego już na etapie planowania budowy lub remontu warto poważnie zastanowić się nad tym, jak będziemy dbać o porządek na placu budowlanym.

Sprzątanie kluczem do zachowania ładu

Na każdej budowie powinny znaleźć się pojemniki na śmieci i osobne pojemniki na gruz.

Pamiętajmy, by nie zapełniać ich do końca, śmieci i gruz mają tendencję do wysypywania się poza krawędzie kontenerów, w których są przechowywane. Dla ekologii i oszczędności warto wyznaczyć osobne worki lub pojemniki do zbierania materiałów podlegających recyklingowi.  Najlepiej, by miały one rzucające się w oczy i łatwe do zidentyfikowania kolory.

Ważną kwestią jest usytuowanie pojemników na odpady. Muszą one stać na tyle blisko placu budowlanego, by swobodnie można było wyrzucać do nich śmieci w czasie pracy. Jednocześnie jednak muszą stać w takim miejscu, by nie hamować postępów prac.

Na koniec każdego dnia warto zrobić krótki obchód w poszukiwaniu śmieci i odpadków. Plac budowy lub remontu powinno się dokładnie sprzątać przynajmniej raz na tydzień. Warto też wtedy umyć dokładnie sprzęt za pomocą myjki ciśnieniowej.

Gdzie zaopatrzyć się w pojemniki na śmieci i gruz?

Najkrótsza odpowiedź brzmi: u sprawdzonych specjalistów w dziedzinie dostarczania odpowiednich kontenerów.

W przypadku kontenerów na gruz takim uznanym specjalistą jest bez wątpienia firma Skip Recykling. Oferuje ona bogaty wybór kontenerow w różnych rozmiarach (1,7 m3 – 33 m3). Kontenery na gruz firmy Skip Recykling różnią się także rodzajem tworzywa, z którego zostały wykonane.

Firma Skip Recykling słynie z dbałości  o najmniejsze detale i dużej staranności wykonywania usług. Przejdź na stronę https://skip-recycling.pl/kontenery-na-gruz-poznan.html, aby się o tym przekonać!

About the author