izolacja przechowalni na owoce i warzywa

Izolacja przechowalni na owoce i warzywa – czy pianka PUR to dobry wybór?

Sadownicy i rolnicy muszą zatroszczyć się nie tylko o odpowiednie warunki uprawy owoców i warzyw, ale także o właściwe ich przechowywanie. Niebagatelne znaczenie ma izolacja przechowalni na plony. Dobór odpowiedniego materiału pozwala zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie utrzymać właściwości odżywcze i smakowe zbiorów przez wiele tygodni i miesiący. Dlaczego w przypadku izolacji komory na owoce i warzywa idealnie sprawdza się pianka PUR? Zapytaliśmy o to ekspertów z Izolacje Pluimers – firmy, która od dekad wykonuje ocieplenia przechowalni na owoce i warzywa pianką poliuretanową.

Izolacja komory na owoce i warzywa pianką PUR – oszczędność idąca w parze z wysoką jakością zbiorów

Najważniejszą kwestią w przypadku przechowywania owoców i warzyw jest utrzymanie stałej temperatury w komorze i szczelność. I to właśnie jest największy atut sztywnej pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej – mówią fachowcy z firmy Izolacje Pluimers. To wyjątkowy materiał o doskonałych parametrach izolacyjnych. Natrysk pianki pozwala utworzyć na powierzchni bez spoinową, szczelną warstwę, zapobiegającą stratom ciepła. UWAGA ! Piana zamknięto komórkowa tworzy gazoszczelną strukturę i jako jedyna eliminuje mostki termiczne. Rolników najbardziej przekonuje jednak to, co wiąże się z odpowiednią izolacją, czyli oszczędności. Ocieplenie komory na owoce i warzywa pianką poliuretanową znacząco zmniejsza wysokość rachunków za energię, co oczywiście przekłada się na konkurencyjność cenową produktów. Na tym jednak nie koniec korzyści. Utrzymanie stałej, właściwej temperatury w komorze zapobiega psuciu się plonów, a to z kolei minimalizuje straty produktowe.

Pianka zamkniętokomórkowa– najlepiej sprawdzi się w przechowalni na owoce i warzywa!

Do izolacji przechowalni na owoce i warzywa powinno używać się TYLKO i wyłącznie piany zamknięto komórkowej !

Ocieplenie komory na owoce i warzywa pianką PUR niesie także szereg innych zalet. Materiał jest lekki i doskonale przylega do podłoża. Może być natryskiwany na powierzchnię wykonaną z betonu, metalu, drewna, płyty kartonowo-gipsowej i wielu innych materiałów. Dzięki temu sprawdza się w każdej przechowalni na owoce i warzywa. Pianką poliuretanową można izolować zarówno nowopowstające chłodnie, jak i starsze, które wymagają remontu. Pianę stosujemy na stropy, ściany czy posadzki przechowalni. Warto przy tym zaznaczyć, że wykonanie izolacji chłodni pianą PUR tworzy jednolitą strukturę co daje niesłychany efekt szczelności. Piankowanie komory na owoce powinno się wykonywać najlepiej w temperaturze dodatniej. Warunkiem koniecznym jest również to, aby powierzchnia natrysku pianki była czysta i sucha.

Izolacja chłodni pianką PUR – dodatkowe korzyści

Przede wszystkim piana pur tworzy szczelność i gazoszczelność!
Pianka PUR tworzy jednolity monolit nienastręczający problemów w jej utrzymaniu. Niekwestionowanym atutem piany jest też to, że szczelnie pokrywa izolowaną powierzchnię. Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa dodatkowo stwarza niekorzystne warunki dla drobnoustrojów, zapewniając w ten sposób czystość i bezpieczeństwo przechowywania zbiorów. Sztywną zamkniętokomórkową pianę PUR można umyć myjką stosując odpowiednią odległość i strumień.

Izolacja komory na owoce i warzywa przestała już spędzać rolnikom sen z powiek. Dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej, ocieplenie przechowalni można wykonać bardzo szybko i jednocześnie zapewnić odpowiednie warunki dla zbiorów. To także sposób na oszczędność pieniędzy i prosta droga do tego, aby stać się bardziej konkurencyjnym na rynku owoców i warzyw.

About the author