remont

Gdzie stosowana jest pianka wygłuszająca?

Zapewne każda osoba, która z racji na miejsce swojego zamieszkania, czy też miejsce pracy jest narażona na nadmierny hałas, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko uporać się z tym hałasem i jak ciężko jest go znosić. Oczywiście są takie sytuacje, gdzie dane pomieszczenia powinny być we właściwy sposób izolowane od dźwięków dochodzących z zewnątrz, dzięki czemu akustyka w danym pomieszczeniu znacznie się poprawia. Warto wiedzieć, że jest wiele różnego rodzaju sposobów, dzięki którym można stworzyć efekt wygłuszenia, a do tego stosowany jest styropian, czy też wytłoczki z jajek. Niestety efekt takich postępowań jest nieznaczny, przez co wnętrze nie będzie wygłuszone. Jeżeli zależy mieć na tym, żeby pomieszczenie było maksymalnie wygłuszone, to w tym przypadku doskonale sprawdzi się pianka wygłuszająca. Co powinniśmy wiedzieć na jej temat?

Pianka wygłuszająca – czym jest i co właściwie powinniśmy o niej wiedzieć?

Przede wszystkim, pianka wygłuszająca jest to materiał, który sprawia, że maksymalnie i przede wszystkim skutecznie możemy wyciszyć dane pomieszczenia, a przy tym poprawić akustykę w środku budynku. Dzięki wszechstronnym możliwościom, jakie oferują obecnie producenci tego typu artykułów, jesteśmy w stanie sami zrobić efektywną izolację, która będzie dobrana stosownie do wszelkich wymogów oraz potrzeb użytkowników. Specjalistyczna, porowata powierzchnia izolatora sprawia, że znacznie ograniczone są dobiegające z zewnątrz hałasy, a różnorodna gęstość oraz grubość materiałów gwarantuje nam mniejsze, czy też większe poziomy wyciszenia.

Jakie są sposoby montażu pianek wygłuszających?

Obecnie zdecydowana większość pianek wygłaszających, jakie oferują producenci, sprzedawana jest razem z przeznaczonym do niej specjalnym klejem. Ponadto, teraz na rynku znajdziemy naprawdę bardzo duży wybór samoprzylepnych pianek wygłuszających, które bez problemu każdy jest w stanie sam zamontować. Już od jakiegoś czasu na rynku polskim możemy znaleźć także pianki natryskowe. W tym przypadku piankę wygłuszającą, nanosi się bezpośrednio na daną powierzchnię, wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt. Pianki wygłuszające nie są drogie, a przynoszą naprawdę bardzo dobre efekty, zarówno jeżeli chodzi o wyciszenie pomieszczeń, jak również poprawę akustyki. Zauważyć można, że w miejscach takich jak filharmonia, studio nagraniowe, czy też różne teatry na ścianach znajdują się charakterystyczne piramidki, które wygłuszają dane pomieszczenie, dzięki czemu nie słyszymy hałasów dobiegających z zewnątrz.

About the author