Projekty domów, o których się mówi – Murator M141e Szum morza – wariant V

Szukamy inspiracji na stosunkowo niewielki i przystępny cenowo w realizacji dom jednorodzinny? Weźmy pod uwagę gotowy projekt Murator M141e Szum morza – wariant V. To doskonała propozycja dla par na starcie, seniorów oraz rodzin rozwojowych. Funkcja oraz metraż domu, pozwolą na  stworzenie komfortowej przestrzeni mieszkalnej – nie generując zarazem nadmiernych kosztów budowy i późniejszej eksploatacji. Jakie cechy sprawiają, że projekt cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów?

Murator M141e Szum morza – wariant V – najważniejsze cechy

Projekt domu Murator M141e – Szum morza – wariant V to propozycja wolnostojącego budynku mieszkalnego, z nutą nowoczesnego stylu. Ten parterowy budynek o powierzchni użytkowej 81,8 m2 posiada część dzienną zaprojektowaną na otwartym planie, obejmującą kuchnię z jadalnią oraz salon z bezpośrednim wyjściem na taras. Dzięki okazałym przeszkleniom, ta wspólna strefa jest widna i starannie doświetlona, a w słoneczne dni – również naturalnie dogrzana. Tuż obok znajdują się dwie sypialnie, tworzące strefę nocną dla trzech/czterech osób. W budynku zaplanowano jedną, wspólną łazienkę dla domowników oraz sporą kotłownię z wyjściem na zewnątrz, w której zmieszczą się wszystkie niezbędne urządzenia. Ten, z pozoru prosty, dom cechuje się interesującym wyglądem zewnętrznym. Jego nieskomplikowaną bryłę urozmaica kuchenny wykusz i funkcjonalne zadaszenie nad drzwiami wejściowymi, jak również wygodny taras i modne wykończenie elewacji. Na uwagę zasługuje również możliwość adaptacji poddasza, która pozwoli nam na wygospodarowanie dodatkowych niemal 50 m2 powierzchni użytkowej.

Projekt domu Murator M141e Szum morza – wariant V – zalety

Ten funkcjonalny i urokliwy projekt znajdziemy na stronie MURATOR PROJEKTY https://projekty.muratordom.pl/projekt-szum-morza-wariant-v-m141e-3359 gdzie zapoznamy się z jego wizualizacjami, rzutami, propozycją aranżacji wnętrz oraz podstawowymi parametrami. Prosta bryła bez wątpienia zadowoli oszczędnych inwestorów, oczekujących rozsądnych kosztów budowy i optymalizacji wydatków na codzienną eksploatację. Sprzyjać temu będzie także ekonomiczne, dwuspadowe zadaszenie oraz popularne materiały zalecane do budowy. Dzięki dużym oknom, do wnętrz wpadnie maksymalna ilość promieni słonecznych. Pozwoli to ograniczyć konieczność korzystania ze sztucznych źródeł światła, a w zimowym sezonie – zmniejszyć zapotrzebowanie na energię pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania. Dach o sporej połaci i odpowiednim kącie nachylenia jest wprost stworzony do montażu paneli fotowoltaicznych, które w znacznej mierze zaspokoją zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną. Układ pomieszczeń na parterze zapewni niezbędną ilość miejsca parze, seniorom bądź rodzicom z jednym dzieckiem. W późniejszym okresie – w miarę zmieniających się potrzeb rodziny – możliwe będzie także urządzenie dodatkowych sypialni, gabinetu czy pokoju gościnnego na wyższej kondygnacji. Kompaktowa bryła oraz niewielkie wymiary budynku sprawiają, że będzie on łatwy do zlokalizowania nawet na dość wąskiej działce. Atutem tego domu jest również taras, zaprojektowany z dwóch stron domu. Pozwoli on na wypoczynek w promieniach słońca bądź od strony zacienionej, zaspokajając zróżnicowane potrzeby domowników.

Interesują nas projekty domów tanich w budowie lub z możliwością adaptacji poddasza? Być może właśnie ten projekt – Murator M141e – Szum morza wariant V – okaże się najtrafniejszym wyborem?. Warto przyjrzeć mu się bliżej, aby docenić jego walory ekonomiczne, funkcjonalne i wizualne. Nowoczesna nuta, jaką przemyca wizerunek budynku, powinna przypaść do gustu zarówno miłośnikom tradycyjnej architektury, jak i zwolennikom nowoczesnych trendów.

Zdjęcie: Projekt domu M141e Szum morza – wariant V

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty budynków od MURATORA – projekty.muratordom.pl 

About the author