rolety

Jaka roleta będzie praktyczna i jednocześnie dekoracyjna?

Każdy z nas chciałby przebywać w przytulnych, komfortowych i funkcjonalnych wnętrzach, co jak najbardziej można uzyskać przy pomocy odpowiednich elementów wyposażenia. Duży wpływ na wystrój pomieszczenia ma oprawa okienna. Mogą składać się na nią firany, zasłony, żaluzje czy rolety. Możliwości jest naprawdę sporo, dzięki czemu z łatwością nadamy wnętrzu pożądanego charakteru. Bardzo praktyczne okazują się być rolety wolnowiszące i kasetowe.

Roleta jako praktyczna dekoracja okienna


Najprostszym rozwiązaniem i zarazem bardzo wygodnym okazuje się być roleta wolnowisząca, w której nie znajdziemy żadnych prowadnic. Charakterystycznym elementem są obciążone dolne krawędzie. Na próżno jest liczyć na idealne przyleganie materiału do okna, przez co nie można uzyskać efektu pełnego zacienienia. W takim przypadku zaleca się sięgnąć po roletę w kasecie, która nie pozostawia żadnych prześwitów po bokach okna. Nie ma w takim razie mowy o tym, aby ktokolwiek z zewnątrz nas obserwował. Problemem przestają być też ostre promienie słoneczne, które wdzierają się przez szyby do pomieszczenia, uniemożliwiając oglądanie telewizji, pracę przed ekranem komputera czy relaks. Przy obu rodzajach rolet mamy zapewnione: szeroki wachlarz wyboru, bogatą kolorystykę, wysoką jakość wykonania, wygodę, łatwą obsługę, estetykę, uniwersalność. Sprawdzą się one praktycznie w każdym wnętrzu, niezależnie od tego w jakim stylu zostało urządzone.


Zarówno rolety wolnowiszące, jak i te w kasecie zapewniają ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i zbyt dużą ilością światła, które nie zawsze jest przecież pożądane. Zabezpieczają nasze wnętrza przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, szczególnie po zachodzie słońca, gdy stajemy się mocno widoczni po zapaleniu światła sztucznego. Do wyboru mamy modele z materiałem mniej lub bardziej zacieniającym. Zaletą obu rodzajów rolet jest szybki i bezinwazyjny montaż – bez wywiercania otworów w ścianach, sięgania po jakieś specjalistyczne narzędzia czy naruszania ramy okiennej.

Artykuł powstał we współpracy z sklep.karpol.pl – Rolety wolnowiszące

About the author