Grzejnik drabinkowy w łazience

Grzejnik drabinkowy w łazience – przydatny przez cały rok

O ogrzewaniu myślimy przede wszystkim w kontekście sezonu jesienno-zimowego. Tymczasem za oknami wiosna, choć momentami iście letnia pogoda. Po co zatem zastanawiać się nad grzejnikami? Mimo wszystko warto, ponieważ czeka nas jeszcze sporo chłodniejszych dni. Ponadto, nawet latem potrzebujemy suchego i ciepłego pomieszczenia, aby móc wysuszyć wypraną odzież.

Spośród najbardziej popularnych systemów grzewczych znajdujemy grzejniki drabinkowe, które goszczą w łazienkach. Dlaczego warto na nie postawić, niezależnie od pory roku?

Szybkie suszenie o każdej porze roku

Sezon grzewczy pomału dobiega końca. Wypraną odzież, bieliznę i pościel można wystawić bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu wszystko szybko wysycha, świeżo pachnie i już można ponownie włączać pralkę.

Niestety, nie każdy może liczyć na dostępność tarasu, balkonu czy własnego ogrodu. Mieszkańcy bloków w większości mają dostęp do balkonów, ale wciąż w wielu obiektach tego typu, np. na niskich parterach, mieszkania nie mają nawet najmniejszych balkonów. Suszenie staje się zatem sporym wyzwaniem.

W takich przypadkach bardzo dobrze swoją rolę spełnia elektryczny grzejnik drabinkowy. W ciepłe czy upalne dni nie musi pracować, pobierać prądu i ogrzewać łazienki, jeśli panuje w niej odpowiednia temperatura. Jednak w chłodne dni, również w sezonie letnim, kiedy to ogrzewanie z sieci miejskiej już dawno zostało wyłączone, „drabinka” staje się idealnym rozwiązaniem. Zapewni nie tylko właściwą temperaturę w łazience, ale i pozwala na wysuszenie ręczników czy drobnych elementów garderoby. Sprawdzone urządzenia tego typu można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/.

Dlaczego jeszcze warto postawić na grzejnik drabinkowy w łazience? Wilgotne ręczniki stają się siedliskiem bakterii, poza tym nie można mówić o dokładnym i komfortowym wycieraniu ciała po kąpieli. Wysuszenie ręczników jest zatem bardzo ważne, szczególnie w przypadku małych dzieci, które są najbardziej podatne na wilgoć, zmiany temperatury i nieodpowiednie warunki do codziennej pielęgnacji. Dzięki drabinkowemu grzejnikowi można uniknąć takich efektów.

W grę wchodzi również fakt, że o każdej porze roku zdarzają się dni, kiedy liczymy na wyższą temperaturę w łazience, np. chcąc urządzić sobie domowe SPA. Klasyczne ogrzewanie z sieci miejskiej niekoniecznie nam to zapewni. Z kolei nowoczesny grzejnik elektryczny pozwala na dostosowanie temperatury w łazience do aktualnych potrzeb.

Oszczędnie mimo korzystania z energii elektrycznej

Najnowocześniejsze grzejniki drabinkowe posiadają programatory i szereg funkcjonalności, w tym możliwości zaplanowania, kiedy i jak ma być ogrzewana łazienka. To zaś oznacza, że pomimo korzystania z energii elektrycznej, można liczyć na oszczędności.

Nie zapominajmy także o estetyce – dostępność „drabinek” poziomych i pionowych, w różnych rozmiarach, a nawet kolorach, pozwala na uzyskanie praktycznej i estetycznej dekoracji. Te zalety przekonują do instalacji grzejnika drabinkowego w łazience.

About the author

Dodaj komentarz