łazienka

Wiosenne porządki w łazience – jak je zaplanować?

Początek wiosny to najlepszy moment na to, aby zabrać się za solidne sprzątanie całego domu, w tym także łazienki. Jak się za to zabrać? O jakich rzeczach do posprzątania powinieneś pamiętać? Przygotowaliśmy dla ciebie plan, z którym krok po kroku doprowadzisz swoją łazienkę do perfekcyjnego ładu!

1. Wypierz wszystkie tekstylia

Na rozgrzewkę zacznijmy od czegoś prostego: w pralce powinny wylądować wszelkie dywaniki, ręczniki do rąk, a jeśli w twojej łazience jest okno, to czas najwyższy na wypranie firanek.

2. Wyczyść to, czego nie czyściłaś od dawna

W rutynowych porządkach zwykle pomijamy takie miejsca jak kaloryfery, klosze lamp sufitowych lub tych znajdujących się nad lustrem oraz kratki wentylacyjne. Wiosenne porządki to idealna okazja, żeby zadbać o te zapomniane elementy twojej łazienki.

3. Ogarnij szafki

Raz na jakiś czas dobrze jest przejrzeć to, co do tej pory nagromadziło się w łazienkowych szafkach i szufladach. Wyrzuć puste opakowania po kosmetykach. Wystaw na wierzch te, które są bliskie wyczerpania, tak abyś mogła je szybko wykorzystać i zwolnić miejsce na nowe produkty. Przy okazji porządków sprawdź, które z kosmetyków są bliskie przekroczenia daty ważności – a jeśli jakieś już mają ją za sobą, pozbądź się ich. Po przejrzeniu zawartości szafek wytrzyj ich wnętrza i ponownie umieść w nich wyjęte rzeczy. Od razu zrobiło się przejrzyściej, prawda?

4. Wyczyść pralkę

Niestety, to nigdy nie zrobi się samo. Najlepiej, abyś raz na jakiś czas czyściła pralkę z użyciem środka do mycia pralek. Przy okazji wiosennych porządków możesz z kolei zrobić to nieco dokładniej – umyj gumę uszczelniającą jej drzwi, a następnie wyjmij i wyczyść szufladę na płyny do płukania. Na koniec patyczkami do uszu pozbądź się brudu z przycisków do ustawiania programu prania.

5. Zadbaj o detale

Na co dzień o tym nie myślimy, jednak w każdej łazience są rzeczy, które aż proszą się o wyczyszczenie. Należą do nich np. dozownik na mydło, pojemnik na pranie czy kubek na szczoteczki do zębów. Może to drobiazgi, ale uwierz nam – umycie ich robi robotę!

Teraz zostało ci już tylko standardowe sprzątanie: wyczyść wannę, prysznic i umywalkę, doprowadź do porządku lustro oraz toaletę. Wisienką na torcie niech będą ręczniki wymienione na nowe, świeże i pachnące. Posprzątane? A więc teraz pora na odrobinę relaksu!

Dowiedz się więcej na: https://laboratoriumpanidomu.pl

About the author