łóżko tempur

Chłodny duet dla Twojego komfortu

Na jakość snu wpływa wiele czynników. Wśród nich można wymienić: otoczenie, higienę snu, wygodny materac, poduszka czy odpowiednia kołdra i pościele.

Największą rolę w określaniu jakości snu przypisuje się największemu elementowi sennej układanki jakim jest materac.  Czy słusznie?

Materac  ma ogromny wpływ na jakość snu. Dobrze dobrany umożliwi doskonałe ułożenie ciała, zredukuje napięcie w mięśniach w trakcie wypoczynku i sprawi, że sen będzie faktycznym czasem regeneracji dla organizmu. Przy wyborze należy kierować się kilkoma kryteriami: pozycją spania, preferowaną miękkością oraz specjalnymi potrzebami. Pośród takich potrzeb często pojawia się kwestia nadmiernego przegrzewania w trakcie snu.

W odpowiedzi na tą powszechną potrzebę opracowano i zastosowano technologię Cool Touch. Wybierając materac https://salonsnu.pl/materace-tempur/571-materac-tempur-sensation-luxe-83101580.html, oprócz podstawowych korzyści wynikających z technologicznych rozwiązań marki   Tempur materac wyposażony jest w technologię odprowadzającą nadmiar ciepła. Jak to działa?

materac Tempur Sensation Luxe
materac Tempur Sensation Luxe

Specjalna warstwa materiału mająca pochłaniać nadmiar energii umiejscowiona jest w pokrowcu materaca. Poprzez odprowadzenie nadmiaru ciepła sprawia, że ten kto wypoczywa, nie przegrzewa się. Ciężko przecenić właściwości takie rozwiązania latem, w upalne noce czy w sezonie grzewczym, kiedy temperatura w sypialni może się znacznie podnieść.

Dla kogo materac Sensation Luxe będzie najlepszym wyborem? Jeśli chodzi o podstawowe preferencje, materac ten należy do lekko miękkich i sprężystych. Wierzchnia warstwa Komfortowa materiału Tempur zapewnia doskonałą miękkość bez uczucia zapadania. Z kolei dzięki zastosowaniu specjalnego materiału Dynamic Support, produkt jest doskonały dla osób, które często zmieniają pozycję w nocy. Ta sprężysta piana termoelastyczna błyskawicznie dopasowuje się do kształtu ciała, reagując od razu na zmiany pozycji. Następne warstwy mają za zadanie zredukować nacisk jaki generuje masa ciała, umożliwiając naturalne ułożenie kręgosłupa. Dzięki temu mięśnie w trakcie snu mogą się zrelaksować, a sam wypoczywający po nocy spędzonej w zdrowej pozycji obudzi się rozluźniony i zadowolony.

poduszka Tempur Sonata Colltouch
poduszka Tempur Sonata Colltouch

Technologię chłodzącą można znaleźć również w innych produktach marki Tempur. Dla tych, którzy lubią komfortowe, miękkie podłoże oraz często zmieniają pozycję w ciągu nocy opracowano poduszkę Tempur Sonata. Zaokrąglone brzegi i uniwersalny kształt umożliwiają wygodny sen: zarówno na boku jak i na plecach. By ją zobaczyć kliknij tutaj: https://salonsnu.pl/poduszki-tempur/1063-poduszka-tempur-sonata-cooltouch-120225.html.

Doskonale sprawdzi się do pary z materacem Tempur Sensation Luxe, ze względu na zastosowanie pokrowca Cool Touch. Pokrowce te, zarówno w wypadku materaca jak i poduszki można łatwo i wygodnie zdjąć, wyprać i na powrót założyć. Przy zachowaniu zasad odpowiedniego prania, materiały te zachowają swoje właściwości, miękkość oraz kształt.

artykuł sponsorowany.

About the author