Meble drewniane

Meble drewniane – do jakiej aranżacji pasują?

Meble drewniane są doceniane przede wszystkim za swoją naturalność, wyjątkową trwałość, szlachetność materiału i jego jakość. Postrzegane są jednak jednocześnie jako meble, które pasują przede wszystkim do tradycyjnych, bardzo klasycznych aranżacji, a to nieprawda. 

Do jakich aranżacji możesz wykorzystać drewniane meble?

Zalety mebli drewnianych

Do jakich aranżacji możesz wykorzystać drewniane meble?

Meble drewniane sprawdzają się oczywiście świetnie w klasycznych, tradycyjnych aranżacjach. To idealny wybór do salonu lub gabinetu, który buduje niezwykły klimat pomieszczenia, podnosi jego prestiż, nadaje mu niepowtarzalny charakter. Połączenie prostych, drewnianych mebli i skórzanych sof oraz foteli pozwala uzyskać bardzo klimatyczną aranżację. Możesz także z powodzeniem postawić na połączenie drewna z innymi naturalnymi tkaninami i obiciami. Aranżacja będzie w takim przypadku znacznie delikatniejsza i jaśniejsza. Meble dębowe sprawdzą się jednak nie tylko w przypadku tych tradycyjnych, klasycznych aranżacji. Świetnie sprawdza się połączenie drewna i dodatków w stylu boho, absolutnie genialnie wyglądają drewniane komody, stoły i szafy w stylu lontowym w połączeniu z metalem, szkłem i naturalnym tkaninami. Styl industrialny także zyskuje na charakterze, jeśli uzupełnić do o wybrane drewniane meble. W końcu bardzo dobrze drewno prezentuje się także we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym, ascetycznym wręcz stylu. Możliwości wykorzystania drewna jest naprawdę bardzo wiele. Nie trzeba chyba dodawać, że komody drewniane to konieczny element wyposażenia przy aranżacji w stylu prowansalskim czy śródziemnomorskim. 

Zalety mebli drewnianych

Meble drewniane są idealnym elementem wyposażenia pomieszczeń nie tylko ze względu na swoją wyjątkową jakość, ale i elastyczność, jaką dają przy tworzeniu aranżacji. Drewno to materiał, który bardzo dobrze komponuje się właściwie z większością kolorów ścian czy podłóg. Plusem jest także duża różnorodność gatunkowa drewna, która pozwala dobrać rozwiązania (jaśniejsze, ciemniejsze, z mniej lub bardziej wyraźnie zaznaczonymi słojami, cieplejszą barwą) dopasowane idealnie do efektu, jaki chce się osiągnąć. To wszystko sprawia, że drewno jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych. Dodatkowo, nie można zapominać o jego naturalności i wyjątkowej wytrzymałości. Meble drewniane uchodzą za bardzo trwałe, odpowiednio pielęgnowane są w stanie służyć przez wiele lat. Nie bez powodu meble drewniane przez wiele osób uznawane są za najlepszy wybór do domowych aranżacji. 

About the author