szafka nocna

Czym warto się kierować przy wyborze szafki nocnej

Szafki nocne są jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia dobrze i funkcjonalnie zaaranżowanej sypialni. Czym kierować się, wybierając te meble? Zebraliśmy najważniejsze wskazówki!

Jaka powinna być szafka nocna?

Design pozostawiamy Tobie — z pewnością najlepiej wiesz, która szafka nocna będzie najlepiej pasowała do Twojej koncepcji wystroju wymarzonej sypialni. Na stronie https://aquadesign.pl/czym-warto-sie-kierowac-przy-wyborze-szafki-nocnej/ zostały jednak zawarte przydatne informacje dotyczące innych parametrów szafek niż wygląd. Zwróć uwagę na funkcje praktyczne tego mebla — z czego został on wykonany, jak go wykończono, jakie ma szuflady lub szafki, a także rozmiary.

Jak powinna być zrobiona szafka nocna?

Szafka nocna powinna zostać wykonana z wysokiej jakości materiałów, aby służyła jak najlepiej i jak najdłużej — to oczywiste. Dobrym wyborem będą meble wykonane z prawdziwego drewna — na przykład z dębu, którego rustykalny charakter z pewnością doda powagi i jakości Twojemu wnętrzu. Drewniane meble są jednak dość drogie, dlatego alternatywą może być wybór szafki nocnej z jakościowego, grubego MDF-u, pokrytego odpowiednim wykończeniem, zabezpieczającym przede wszystkim przed wyszczerbieniem się krawędzi. Płyta meblowa powinna być solidna również z innego względu — aby fronty szuflad nie wypadały, zawiasy nie obłamywały się, a otwory, w które wkręca się uchwyty nie luzowały się.

Jakie funkcje powinna mieć szafka nocna?

Dobra szafka nocna ma Ci przede wszystkim dobrze służyć. Musi posiadać wygodny blat, na który będziesz odkładać potrzebne Ci wieczorem rzeczy, ale również szafki, półki lub szuflady — do porządkowania ich. Sam najlepiej wiesz, czy wolisz szuflady, szafki czy może otwarte półki — wybierz funkcje swojej szafki nocnej, biorąc pod uwagę własne preferencje, a ich rozmiar dopasuj do tego, co zamieszasz w nich chować. Zwróć uwagę na pewien istotny detal. Czy wybrana szafka nocna posiada z tyłu specjalny otwór na kable? Może się przydać, gdy zechcesz umieścić na niej lampkę nocną albo radio z budzikiem, czy też po prostu korzystać wieczorem z ładowarki lub laptopa.

Ważnym detalem może być sposób otwierania szafek i szuflad. Niektóre modele posiadają wygodny system otwierania przez domyk, który jednak nie wszyscy lubią. Są osoby, które wolą postawić na klasyczne uchwyty szuflad i szafek — w tym przypadku wybierz takie, o które nie będziesz zawadzać nogą po ciemku, czyli bez mocno odstających, kanciastych krawędzi. Podziękujesz sobie za to, gdy przyjdzie Ci wstawać z łóżka w ciemnym pokoju!

About the author