ogród

Czy warto w domowym ogrodzie stosować chemiczne opryski?

Domowy ogród to dla wielu osób miejsce, w którym nie powinno stosować się chemii. Niestety w trakcie amatorskiej uprawy owoców, warzyw czy nawet roślin ozdobnych pojawiają się liczne problemy. Choroby zmniejszają plon, a szkodniki zjadają nasze rośliny, sprawiając, że są one coraz słabsze. Domowe sposoby walki z problemami ogrodowymi nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Czy w takim momencie warto sięgnąć po pestycydy?

Centrum ogrodnicze to łatwy dostęp do oprysków

Właściwie każdy dobry sklep ogrodniczy taki jak https://egardenion.pl/ daje nam możliwość zakupu środków chemicznych do walki ze szkodnikami i chorobami grzybowymi. Sieją one spustoszenie przez cały sezon wegetacyjny i stanowią poważne zagrożenie dla roślin. Jeśli w porę nie zareagujemy, to może okazać się, że owoce zawiązane na drzewkach nie zdążą dojrzeć, bo zanim to się stanie, zostaną zjedzone przez robaki. To właśnie w takim momencie sięgamy po pestycydy. Działają one szybko i odwiedzając internetowy sklep ogrodniczy, kupimy je w dowolnej ilości bez pozwoleń. Stosowanie ich jest proste, ale niesie ze sobą przykre konsekwencje w postaci kolejnej porcji chemii dostarczanej wraz z warzywami i owocami do naszego organizmu.

Sklep ogrodowy a naturalne sposoby walki z chorobami

Na całe szczęście każdy szanujący się sklep ogrodowy taki jak egardenion zapewnia swoim klientom dostęp do naturalnych środków ochrony roślin. Są one skuteczne, ale ważne jest, by stosować je profilaktycznie, a nie interwencyjnie. W momencie wystąpienia pierwszych objawów takie preparaty mogą nie zadziałać. Oczywiście wpłyną na spowolnienie choroby, ale to w żadnym wypadku nie będzie zabieg wystarczający. Jeśli jednak zadbamy o częste opryski wykonywane środkami naturalnymi, to może okazać się, że stosowanie chemii nie będzie konieczne. Dobre centrum ogrodnicze to możliwość zakupu profesjonalnych środków opartych wyłącznie o naturalne składniki. Pamiętajmy, by wybierać większe opakowania, bo są one bardziej ekonomiczne i wystarczą na dłuższe stosowanie.

Kiedy warto sięgnąć po rozwiązania chemiczne?

Niestety nie zawsze uda się całkowicie uchronić przed chemią. Jeśli lato jest bardzo wilgotne, to szybki rozwój chorób grzybowych jest tylko kwestią czasu. W takiej sytuacji stosowanie naturalnych oprysków nie będzie wystarczające. Dobrze o tym wiedzą np. osoby zajmujące się uprawą pomidorów. W momencie, gdy dotknie ich zaraza ziemniaczana, żadne naturalne opryski nie są w stanie jej przeciwdziałać. Tylko zastosowanie chemii może uratować plantację. Jeśli zaniechamy używania  pestycydów, po kilkunastu dniach z naszych roślin niewiele zostanie.

Co kupić odwiedzając sklep ogrodniczy, by pryskać bezpiecznie

Odwiedzając sklep ogrodniczy online, musimy kupić kilka przydatnych rzeczy. Pozwolą nam one na bezpieczne przeprowadzanie zabiegów opryskiwania zarówno pestycydami, jak i środkami naturalnymi. Co będzie nam potrzebne do bezpiecznego przeprowadzania takich zabiegów?

  • Opryskiwacz,
  • rękawice,
  • maska,
  • okulary ochronne.

Opryskując rośliny, zwróćmy uwagę na odpowiedni ubiór. Zakrywajmy jak największą ilość ciała i nośmy porządne maski, które sprawią, że nie będziemy wdychać chemii.

About the author