drewno opałowe

Jak przechowywać drewno opałowe, aby zachowało ono swoje właściwości?

Kominki stanowią nie tylko piękną ozdobę mieszkania, lecz mogą również posłużyć jako dodatkowe źródło ciepła. Do palenia w nich należy używać odpowiedniej jakości drewna, które w celu zachowania swoich właściwości, musi być przechowywane w stosownych warunkach. O czym należy pamiętać w kontekście prawidłowego zabezpieczenia i przechowywania drewna opałowego?

Gdzie przechowywać drewno do kominka?

W domu, na balkonie, a może w piwnicy- gdzie najlepiej przechowywać drewno do kominka? Odpowiedź brzmi: w suchym miejscu, do którego nie dociera wilgoć. Wielu z nas decyduje się trzymać drewno w domu- metalowe stojaki, ustawione w okolicy kominka bądź w rogu salonu prezentują się bardzo efektownie, niemniej jednak nie pomieszczą one dużej ilości opału. Dlatego też, jeśli kupujemy większą jego ilość, najczęściej decydujemy się umieścić drewno na dworze bądź w piwnicy. Pamiętajmy jednak, że zawilgocone pnie nie będą palić się efektywnie. Ponadto brudne drewno stanowi doskonałą pożywkę dla robactwa, szkodników i insektów. Nieświadomie możemy więc zaprosić je do swojego mieszkania.

Metalowe stojaki- rozwiązanie nie tylko do domu

Zastanawiając się, jak najlepiej przechowywać drewno w sezonie jesiennym i zimowym, warto rozważyć zakup metalowych stojaków. Mniejsze modele idealnie sprawdzają się w mieszkaniach, stanowiąc jednocześnie ozdobę samą w sobie. Tymczasem masywniejsze metalowe stojaki na drewno mogą posłużyć do przechowywania większych jego ilości, na przykład w piwnicy czy na dworze. Świetnie sprawdzają się nie tylko w domach, ale również przy różnego rodzaju paleniskach. Metalowe stojaki na drewno:

  • pięknie wkomponują się w wystrój wnętrza czy krajobraz,
  • nie wchodzą w interakcję z samym drewnem, dzięki czemu może ono zachować pełnię swoich właściwości,
  • pozwolą przechowywać opał w jednym miejscu,
  • zabezpieczają drewno przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Zakup drewna na zapas- czy to się opłaca?

Wiele osób uważa, że nie warto kupować drewna na zapas, głównie ze względu na trudności w jego przechowywaniu. Kupują więc małymi partiami, co jest nie tylko niekomfortowe, lecz również nieekonomiczne. Lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w metalowe stojaki na drewno, które oferuje firma Pekabet – https://pekabet.pl/stojaki-na-drewno/. Różnorodność modeli sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie i swojego domu. Dobrej jakości stojaki na drewno posłużą nam przez wiele sezonów, odpowiednio zabezpieczając opał. Dzięki nim możemy zakupić większe ilości drewna w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

About the author