ubezpieczenie telefonu

Pierwszy smartfon dla dziecka – czy warto inwestować w ubezpieczenie telefonu?

W dzisiejszych czasach kupno smartfona dla dziecka w wieku szkolnym nie jest już niczym szokującym. To swoiste dbanie o bezpieczeństwo, gdy dzieci same wracają ze szkoły, czy zajęć pozalekcyjnych. W świecie, w którym technologia pozwala na załatwienie wielu spraw, smartfony są urządzeniami praktycznie niezbędnymi. Zdania na temat obdarowywania nimi dzieci są oczywiście podzielone, jednak wydaje się, że nie ma w tym nic złego, jeśli określi się odpowiednie zasady. Kupując smartfon dla dziecka, warto jednak pamiętać o ubezpieczeniu telefonu.

Dziecko a smartfon – czy to ma prawo współgrać?

Decyzje o wychowaniu dzieci podejmują, rzecz jasna, rodzice. Oznacza to wiele trudnych wyborów, z których nie zawsze każdy będzie zadowolony. Kwestią sporną od wielu lat jest posiadanie przez dziecko własnego telefonu. Nie ulega wątpliwości, że maluchy powinny stronić od elektroniki, by uniknąć przebodźcowania, ale sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku dzieci w wieku szkolnym.

Już na poziomie podstawówki wiele dzieci przemieszcza się po mieście samodzielnie. Nie dotyczy to jedynie podróży do szkoły i z powrotem, ale również spotkań towarzyskich, czy wizyt u dziadków. To dobry ruch, bo pozwala usamodzielnić się dzieciom, ale należy pamiętać, by zachować przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Zakup telefonu dla dziecka, które przemieszcza się po mieście samodzielnie, jest dobrym wyborem. Pozwala nam to skontaktować się z pociechą w każdej chwili i rozwiać wątpliwości, gdy na przykład spóźnia się przez opóźniony autobus.

Ubezpieczenie telefonu dla dziecka

Kupując smartfona dziecku, musimy mieć świadomość, że urządzenie jest narażone na liczne uszkodzenia. Wszystko zależy oczywiście od sposobu, w jaki użytkuje go nasz potomek, ale w szkole, na przerwie, nietrudno o różnego rodzaju wypadki. Dzisiejsze smartfony nie należą do tanich, nawet, jeśli nie wybierzemy najnowszego modelu, a ewentualna naprawa może okazać się bardzo kosztowna. Warto reagować wcześniej i wykupić ubezpieczenie telefonu swojego dziecka.

Na rynku jest dostępnych wiele ciekawych ofert, co z pewnością pozwoli nam dokonać właściwego wyboru. Wystarczy zorientować się i wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję. Dzięki ubezpieczeniu telefonu dziecka możemy zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na coś przyjemniejszego!

Najczęstsze uszkodzenia i awarie, czyli na co uczulić dziecko?

Statystycznie najczęstszym uszkodzeniem smartfona użytkowanego przez dziecko jest stłuczenie ekranu. O to nietrudno – wystarczy chwila nieuwagi, by telefon wysunął nam się z ręki czy niezabezpieczonej kieszeni. Czasem wyświetlacza nie uchroni nawet szkło hartowane, choć zwykle amortyzuje ono upadek w sposób znaczący. Warto przypomnieć dziecku, by unikało biegania z telefonem w dłoni lub niezabezpieczonej kieszeni.

Łatwo również o zalanie, które nierzadko zdarza się zarówno młodszym, jak i starszym. Tutaj koszty naprawy mogą być mocno zróżnicowane, w zależności od tego, które podzespoły ulegną uszkodzeniu. Czasem naprawa nie jest opłacalna i koniecznym staje się kupienie nowego urządzenia – w takiej chwili ubezpieczenie telefonu jest nieocenioną pomocą.

About the author