lampy zewnętrzne

Jak wybrać najlepsze lampy zewnętrzne?

Dobrze zaplanowane oświetlenie zewnętrzne to bardzo ważny aspekt wykończenia każdej posesji. Powinno nie tylko wpływać na estetykę otoczenia, ale również poprawiać jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo domowników. Stąd bierze się istotne pytanie: jak wybrać lampy zewnętrzne?

Lampy zewnętrzne mają do spełnienia określone zadania, dlatego też tego typu źródeł światła musi być co najmniej kilka. Bardzo wiele zależy tu też od indywidualnych potrzeb lokatorów, a także od rozmiarów działki czy jej lokalizacji etc.

Lampy ścienne, słupki oświetleniowe i inne lampy

Jak sama nazwa wskazuje, takie lampy montowane są na ścianach budynków. Zazwyczaj służą do oświetlenia tarasu czy podwórka, a włącznik znajduje się w wewnątrz domu. Doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy w rachubę wchodzi oświetlenie niewielkiej przestrzeni. Z kolei dzięki słupkom oświetleniowym można bez problemu wyznaczyć ścieżki w ogrodzie, oświetlić główną drogę prowadzącą do drzwi wejściowych domu czy podjazd. Natomiast nad drzwiami wejściowymi warto pokusić się o zamontowanie lampy wiszącej czy płaskiej lampy sufitowej.

Oświetlenie LED do ogrodów

Ogromną popularnością cieszy się obecnie oświetlenie LED, które z powodzeniem sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach, ale także i na zewnątrz. Za świetny przykład może w tym miejscu posłużyć punktowe oświetlenie LED montowane np. wzdłuż ścieżek. Lampy LED pochodzące od sprawdzonych producentów, np. lampy Philips, których szeroki wybór znajduje się w sklepie Centrum Światła, mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo trwałe i odporne na różne czynniki zewnętrzne. Poza tym oświetlenie LED wyróżnia się długą żywotnością, w związku z czym jego zakup jest opłacalny z ekonomicznego punktu widzenia – przynosi bowiem oszczędności.

Funkcjonalność w cenie

W charakterze oświetlenia zewnętrznego doskonale sprawdzają się m.in. lampy z czujnikiem ruchu. Są wygodne w użytkowaniu oraz przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa, ponieważ reagują na ruch – pod jego wpływem się włączają.

https://centrumswiatla.pl/pl/c/Lampy-ogrodowe/148/1/default/1/f_producer_13/1

About the author