Prace w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie – na czym się skupić?

Gdy wiosenne słońce zaczyna już coraz mocniej przygrzewać, a na dworze robi się już coraz cieplej ogrody zaczynają tętnić życiem. Pojawia się wiosenne słońce, kwiaty, a dni z każdą chwilą stają się coraz dłuższe. Wiosna uważana jest przez wielu za najpiękniejszą porę roku. Pierwsze ciepłe dni to sygnał, że nadchodzi wiosna i czas na wiosenne porządki.  

Wiosna – czas na uporządkowanie ogrodu 

Wiosna to czas, gdy rozpoczynamy prace porządkowe i pielęgnacyjne w ogrodzie. Pierwsze ciepłe miesiące po zimie to także okres, który możemy poświęcić na przygotowanie ogrodu do nowego sezonu. Jakie prace należy wykonać wiosną w ogrodzie? Na czym się skupić? O czym nie możemy zapomnieć? Sprawdź nasze porady.  

Wiosenne prace w ogrodzie – zadbaj o rośliny 

Wiosna to czas, gdy do życia budzą się nie tylko rośliny, ale również szkodniki. Wrto mieć świadomośc, że marzec to miesiąc, w którym warto zadbać o ochronę przed chorobami i owadami. Za pomocą właściwych środków ochronnych należy zapobiegać mszycom i innym owadom, które mogą zagrażać naszym roślinom.  

Wraz z nadejściem wiosny warto również zadbać o ochronę drzew przed grzybami, które mogą być przyczyną wielu chorób.  

Marzec to także czas, by zadbać o trawnik. W drugiej połowie miesiąca warto także pamiętać o nawożeniu – użyj typowo wiosennych środków, które zawierają sporą ilość azotu, który jest odpowiedzialny za bujny wzrost trawnika. Zanim przystąpisz do nawożenia, warto jednak upewnić się, że podłoże jest suche. Dopiero po rozprowadzeniu nawozu, trawnik powinien zostać obficie podlany.  awnika jedna niewiele zdziała. Warto także pamiętać o pozbyciu się obumarłych części roślin, które nie tylko negatywnie mogą wpływać na wygląd trawnika, ale także ograniczą wzrost trawy. Najlepiej sprawdzi się wertykulator, który pozwoli na wyczesanie niepotrzebnych części roślin i właściwe napowietrzenie gleby.  

Warto pamiętać o tym, że wiosną niezbędne będą odpowiednie narzędzia i akcesoria, dzięki którym porządki staną się szybsze i bardziej efektowne. Z pomocą przychodzi więc sklep Drillo, w którym znajdziesz niezbędne do pracy majsterkowicza narzędzia i urządzenia, takie jak: szlifierka akumulatorowa DeWalt, klucz udarowy akumulatorowy Makita czy odkurzacz przemysłowy Graphite.  

Przycinanie drzew i krzewów 

Wiosna to także czas, gdy należy zająć się przycinaniem drzew i krzewów. Należy głównie skupić się na tym, by pozbyć się części rośliny, które są chore i zainfekowane. Następnym krokiem będzie usunięcie gałązek, które rosną do środka korony drzewa. Warto także przyciąć gałęzie, które się krzyżują. Dzięki czemu drzewo będzie miało odpowiednie warunki do wzrostu.  

Wiosenne porządki mogą okazać się nie lada wyzwaniem. Z pomocą właściwych narzędzi i z zapasem energii z pewnością dasz radę! Zamień swój ogród w komfortowe miejsce wypoczynku i relaksu na łonie natury.  

About the author