drewniane panele ścienne

Drewniane panele ścienne nadal w modzie

Niewątpliwie można śmiało powiedzieć, że zostaliśmy uwolnieni od boazerii. Nie zostawiono nas jednak bez alternatywy. Na rynku, zajmującym się wykończeniem wnętrz od wielu lat dominują drewniane panele ścienne. Są nie tylko wyjątkowe i oryginalne, ale jednocześnie są ciekawą propozycją dla osób, które od dłuższego czasu nie mają ochoty na malowanie ścian, czy niemniej popularne tapety. Rzeczywiście, gdyby pomyśleć, co mamy do wyboru, planując na przykład remont mieszkania, najczęściej pojawiają się nam najbardziej sztampowe rozwiązania. Nie ma w tym niczego złego, ale warto rozejrzeć się za innymi.

Drewniane panele ścienne a współczesne pokolenie

Czy dzisiaj drewniane panele ścienne kojarzą się z boazerią? Zbyt dużo czasu minęło, by współczesne pokolenia w ten sposób je kojarzyły. Owszem, dla starszego pokolenia rozwiązania sprzed 30-40 lat być może mają wartość sentymentalną. Jednak trudno założyć, że świat stoi w miejscu. Że nowe możliwości nie zachwycają, a człowiek wciąż ogląda się za siebie, myśląc, że dawniejsze możliwości były o lata świetlne lepsze. Przeciwnie – boazerie to raczej symbol odległych lat, który już nie wróci. Dlatego lepiej zająć się tym, co dzisiaj nas przekonuje do siebie.

Drewniane panele ścienne i ich atuty

A drewniane panele ścienne na pewno mają sporo atutów. Po pierwsze dlatego, że ich wybór jest bardzo duży. Począwszy od kolorów, po kształt, jak również wykonanie. Tym bardziej, że można nimi wypełnić jedną ścianę lub jej fragment, zamontować je wzdłuż lub wszerz. Nic nas tutaj nie ogranicza. W Internecie znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Trafimy również na ciekawe grupy na portalach społecznościowych, gdzie osoby z doświadczeniem chętnie dzielą się swoimi radami i uwagami. Innymi słowy – w odróżnieniu od czasów, kiedy królowała we wschowskich salonach boazeria, dzisiaj zakres możliwości może nawet przyprawić o ból głowy.

Nowoczesny sznyt

Jest coś w drewnianych panelach ściennych, czego nie sposób wykreować. Kiedy widzimy, jak prezentują się we współczesnych wnętrzach, to doskonale wiemy, że to nowoczesny sznyt. Nie razi archaicznością. Przeciwnie – odnosi się wrażenie, że panele te są przesycone tym, co dzisiaj dobrze wygląda. Być może kiedyś i te pomysły będą traktowane przez naszych potomków nieco passe. Nie zmienia to faktu, że żyjemy tutaj i dzisiaj, stąd warto korzystać z tego, co nam obecne projekty wnętrz dają na tacy. Warto pamiętać, że skoro panele drewniane, to mamy do wyboru również ich gatunek. Trzeba też mieć na uwadze fakt, że są łatwe w utrzymaniu. Ktoś mógłby powiedzieć, że od czasu trzeba je zaimpregnować. Pewnie tak, ale od czasu do czasu, wszystko wymaga nieco większej uwagi.

About the author